menu
Kaproun-ubytování v srdci České Kanady

Chalupa Kaproun

Ubytovací podmínky

Česká Kanada. Lesy, rybníky, cyklostesky, houby, klid a čistý vzduch...

Ubytovací  podmínky.

Děkujeme za Váš zájem o pronájem naší chalupy. Oblast České Kanady, kde se objekt nachází, je vyhlášené rekreační území zejména pro cykloturistiku, houbaření a jiné lenošení. V okolí je mnoho zajímavých míst, které stojí za to navštívit.

Vzhledem k tomu, že náš dům není klasický penzion, ale pronajímáte si ho od nás tak, jako by jste chvilku bydleli ve svém domě, prosíme Vás o dodržování několika jednoduchých zásad.

Nástup a ubytování

Začátek pronájmu objektu je v den nástupu (sobota) mezi 15. a 17. hodinou, pokud se samozřejmě nedomluvíme jinak.

Při předání Vás seznámíme s objektem a jeho inventářem a předáme klíče od objektu. Jako pronajímatelé si vyhrazujeme právo vyžádat si od zákazníka kauci na dobu pobytu ve výši 3.000,-Kč. Lůžkoviny, ručníky a utěrky si přivezete vlastní, na požádání můžeme nabídnout půjčení povlečení za 100,- Kč za 1 lůžko. (=cena čistírny za jedno povlečení)

Ubytování je povoleno pouze pro počet osob, který bude předem dohodnut. Toto se vztahuje i na pozemek, který k objektu patří. Pokud v objektu nebo na pozemku patřícímu k objektu bude ubytován větší počet osob, má pronajímatel objektu právo okamžitě a bez náhrady pobyt ukončit.

Během užívání objektu je nutno dodržovat "domovní řád". Obecně platí pro všechny  následující zásady:

Objekt je nutno opustit v sobotu do 10 hodin, a to řádně uklizený. Pronajímatel si překontroluje stav objektu a jeho vybavení a bude-li vše v pořádku, vrátí zákazníkovi složenou kauci.

Náš objekt budete užívat během pobytu na vlastní nebezpečí. Nemůžeme v žádné případě zodpovídat za úrazy, poškození a zničení majetku (odpovědnost za škody působené na zdraví a majetku třetí osobě), ztrátu či odcizení majetku, stejně jako za škody způsobené přírodními katastrofami, teroristickými útoky, stávkami, násilím všeho druhu apod. Doporučujeme proto před odjezdem uzavřít cestovní pojištění.

Zákazník je plně odpovědný za škody na užívaném objektu a jeho zařízení a vybavení způsobené jím nebo ostatními zúčastněnými osobami. Zákazník je povinen každou způsobenou škodu ohlásit a uhradit pronajímateli (nejpozději v den odjezdu).

Další zásady a rady

KOUŘENÍ

V domě se NEKOUŘÍ. V případě zjištění kouření v chalupě Vám strhneme částku 500,-Kč z Vaší kauce. Nenapravitelní kuřáci mohou využít uzavřený dvorek u stavení a kuřáckou místnost – pivnici – přístupnou ze dvorku. Prosíme, používejte popelníky a dbejte základních zásad při nakládání s ohněm

OHEŇ a TOPENÍ

Česká Kanada se nachází v nadmořské výšce okolo 700m a vzhledem k tomu můžete pocítit potřebu si večer přitopit. V kuchyni jsou výkonná krbová kamna s výměníkem a rozvodem do radiátorů v celém domě. K topení jsou k dispozici dřevěné brikety, které vyúčtujeme při vašem odjezdu - cenu upřesníme na místě, ale v zásadě vychází z aktuální nákupní ceny.

Ohniště na táborák se nachází na zahradě, dřevo samozřejmě v lese, nezapomeňte před odchodem oheň řádně uhasit.

TOPENÍ V LOŽNICÍCH

V ložnicích většinou není třeba topit, v mimořádném případě využijete teplovodní rozvod z krbových kamen. Také je možno využít elektrické ústřední topení (jednoho z Vás zaškolíme), ale vzhledem k nákladům to příliš nedoporučujeme. Doporučujeme vytápět elektřinou pouze v nutném případě. V ceně pronájmu je spotřeba el.energie do 50kW – spotřeba navíc je zpoplatněna částkou 6,-Kč/1Kw

PES

Příplatek za psa činí 400,- Kč za týden a vybereme ho na začátku pobytu.
Domácí mazlíčky máme rádi, dodržujte však to, že pes má přístup POUZE DO CHODBY. V žádné případě do ložnic! Pamatujte, že existují lidé alergičtí a berte na ně ohledy.

Po svém pejskovi prosím uklízejte. Ideální je chodit venčit mimo prostory objektu vč.zahrady, nebo prosím psí exkrementy odklízejte. Za znečištění prostor domu nebo zahrady jsme nuceni účtovat minimálně částku 500,- Kč z Vaší kauce.

POPLATKY

Dle místní vyhlášky jsme povinni od Vás vybrat rekreační poplatek, který odvádíme Obecnímu úřadu v Kunžaku. Tento poplatek činí 20,- Kč za osobu a den. Nevztahuje se na osoby mladší 18 let.

>Poplatek za psa jsme již zmínili – 400,- (15 EUR) Kč za 1 psa a týden.
Stejně tak elektřinu – 6,- Kč za kW nad spotřebu 50kW za týden.
Doufáme, že se Vám pobyt ve zdejší lokalitě bude líbit a přejeme příjemnou dovolenou

Pro úplnost ještě několik užitečných informací:

Nákupy

Koupání a jiné

Památky a zajímavosti

Přejeme příjemný pobyt.